Koncentrator tlenu

Gdy brakuje tchu...

W przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych może dojść do czasowej niewydolności oddechowej. Płuca obciążone chorobą nie są w stanie utrzymać prawidłowej saturacji krwi. Powoduje to dyskomfort oddechowy, duszności, sapanie, przyspieszenia oddechu. Pojawia się złe samopoczucie, bóle głowy i nadmierna potliwość. Źle dotleniony organizm nie jest w stanie w pełni efektywnie walczyć z infekcją.

Terapią pierwszego wyboru w przypadku niewydolności oddechowej jest zastosowanie koncentratora tlenu. Urządzenie to zapewnia dopływ mieszanki bogatej w tlen poprzez maseczkę lub tak zwane "wąsy" mocowane pod nosem. Terapia taka jest komfortowa dla pacjenta i gdy prowadzona jest pod kontrolą lekarza, jest całkowicie bezpieczna. Osoba oddychająca taką wzbogaconą mieszanką nie ma problemów z utrzymaniem prawidłowego utlenowania krwi pomimo problemów z układem oddechowym.  

W przypadku niewydolności oddechowej spowodowanej  COVID-19 zastosowanie tlenu jest podstawowym leczeniem w łagodniejszej (wczesnej)  fazie choroby. W zależności od kraju i dostępności sprzętu, tlenoterapia jest zalecana 30-40% pacjentów leczonym na COVID-19.

Tel: 57 311 2101

  • White Facebook Icon